Kirúgtak egy fiatal tanárt Balatonalmádiban, mert "nem maradt csendben"
Azonnali hatállyal rúgták ki, pedig érettségiző osztálya volt.
Azonnali hatállyal rúgták ki, pedig érettségiző osztálya volt.
Múlt héten lejárt a határidő, mintegy 14 500 pedagógus töltötte fel portfólióját az Oktatási Hivatal informatikai rendszerébe.
A 2018-as minősítésre jelentkező pedagógusok nagy része még nem kezdte el a portfólió feltöltését, ezért az Oktatási Hivatal emlékeztető e-mailt küldött nekik. Sőt nemcsak nekik, hanem az érintett tanárok, tanítók igazgatójának is.
„A hivatásuk iránt elkötelezett, karizmatikus tanáregyéniségek mélyen megalázónak tartják ezt a procedúrát” – mondta a pedagógusminősítés rendszeréről Marton Lívia tankönyvszerző, angoltanár, aki az Eduline-nak adott interjúban arról is beszélt, mitől éreznék jól magukat a pedagógusok az iskolákban, és miért igaz a tanári portfóliókra, hogy „a papír mindent elbír”.
Nem tartotta be két korábbi ígéretét a kormány, a tanárok, tanítók, óvodapedagógusok nagy árat fizettek az életpályamodell bevezetéséért - állítja a Pedagógusok Szakszervezete.
A szakszervezet szerint a korábban kidolgozott minősítési eljárás önmagában alkalmatlan volt a tanárok teljesítményének mérésére, így az ezt elmulasztó tanárokat szankcionálni méltatlan, miközben másoknak eljárás nélkül megadták a felminősítést.
Az intézményhez hasonlóan a pedagógusok és a vezetők önértékelését két év helyett ötéves ciklusokban kell elvégezni - mondta Szakál Ferenc Pál köznevelési szakértő.
November 30-ig adhatják le portfóliójukat azok a tanárok, óvodapedagógusok és tanítók, akik 2017-től a pedagógus II kategóriába kerülnének. Milyen vizsgákon kell megfelelniük 2016-ban? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Keményhangú közleményben cáfolta meg Czunyiné Bertalan Judit tegnapi állításait a PDSZ. Szerintük nincs ma elégedett tanár Magyarországon, csak Czunyiné az az államtitkári asztala mögül.
November 30-ig kell feltölteniük a portfóliót azoknak a tanároknak, akik 2016-ban vesznek részt minősítési eljáráson. Íme, ezekre a dokumentumokra lesz szükségük azoknak, akik pedagógus II., mesterpedagógus vagy kutatótanár kategóriába szeretnének kerülni.
Ha nem jelentkeznek újabb minősítésre, nem kell 70 ezer forintot fizetniük azoknak a nyugdíj előtt álló tanároknak, akik regisztráltak a 2015-ös eljárásra, de nem töltötték fel az ahhoz szükséges portfóliót - írta az Oktatási Hivatal az Eduline kérdésére. A félbehagyott jelentkezés következményeit április 17-én írták bele a rendeletbe.
A legkésőbb 2023-ig nyugdíjba vonuló tanároknak elvileg nem kell részt venniük minősítési eljáráson, több ilyen pedagógust most mégis megbüntetnének, mert nem töltötték fel a portfóliójukat.
Április 30-ig jelentkezhetnek a 2016-os minősítési eljárásra azok a tanárok, akik szeretnének pedagógus II., mesterpedagógus vagy kutatótanár fokozatot szerezni, illetve azok, akik a 2014-es rendkívüli minősítő eljáráson ideiglenesen pedagógus II. fokozatba kerültek, vagy gyakornok fokozattal rendelkeznek, és 2014-ben jött létre a munkaviszonyuk.
Április végéig jelentkezhetnek a 2015-ös minősítési eljárásra azok a pedagógusok, akik megfelelnek a feltételeknek, és 2016-tól magasabb fizetést szeretnének. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a jövő évi eljárásról.